DOPRAVA ZDARMA

Cena matrace - vyplatí se zainvestovat?

ceny-matrace-ospaly-medved

Cena matrace - vyplatí se zainvestovat?

Jak je to s cenou matrací? Jaký je rozdíl mezi matrací za 3.000 kč a tou za 14.000 kč? Má význam investovat do dražší matrace nebo stačí levnější?

Výrobci matrací poskytují skutečně široký rozsah materiálů a vlastností. Neplatí zde, že drahá matrace je pro Vás vždy ta nejlepší a zároveň, že levná matrace bude nekvalitní. Matrace, která má složitou konstrukci a nejkvalitnější materiály vyjde samozřejmě dráž. A čím vyšší matrace, tím více je potřeba materiálu, to se samozřejmě promítne i do výsledné ceny.

Skutečně důležitou informací pro cenu matrace je váha pěny na metr krychlový. Čím hustší pěna, tím lépe dokáže reagovat na lidské tělo a lépe rozloží tlak.

  • Běžné pěny mají váhu okolo 28 - 32 kg / m3

  • Vysokoobjemové pěny mají váhu 45+ kg / m3 až 90 kg / m3. Což je trojnásobek běžné pěny.

Zpracování jádra je rovněž důležitý faktor při ceně matrace. Různé vložené bloky, tvarované vrstvy a průřezy můžou upravit tuhost matrace v jednotlivých anatomických zónách. Ale zároveň je konstrukce matrace složitější a tím pádem i dražší.

 

"Pokud máte vyšší rozpočet na investici do matrace, neváhejte se se poohlédnout i po dražších matracích. Sofitstikovanější konstrukce a vysokoobjemové pěny Vám totiž déle vydrží a přinesou lepší pohodlí a zdravější spánek."

 

Prémiové matrace mají kromě speciální konstrukce obvykle i vysokou vrstvu paměťové pěny. Běžné matrace standardně obsahují vrstvu kolem 3cm, kdežto prémiové matrace mají vrstvu paměťové pěny 5cm a více. Ne nezvykle může být jedna matrace konstruována dokonce z více vrstev paměťové pěny.

 

 

Další článek

potahy-matrace-ospaly-medved

Potahy matrace

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení