DOPRAVA ZDARMA

Poloha při spánku a výběr matrace?

poloha-pri-spanku-vyber-matrace-ospaly-medved

Možná Vás to překvapí, ale než se zahloubáme do různých typů matrací, začít bychom měli u toho, co konkrétně od matrace potřebuje Vaše tělo. Ta samá matrace nemusí být vhodná pro ženu i muže, různé váhové skupiny, dítě, či seniora. Každý z nás má jiné preference a potřeby, aby se mu spalo jako v bavlnce. Pojďme si ukázat, na co je dobré myslet.

 

Poloha při spánku

Každý člověk má svou oblíbenou polohu při spánku, což je při výběru matrace důležitý faktor:

  • Poloha na břiše - vybírejte tužší matrace, případně matrace s pevnější středovou částí. Je důležité, abyste se do matrace nepropadli a vaše páteř nebyla příliš prohnutá.

  • Poloha na zádech - pokud spíte hlavně na zádech, tak spíš vybírejte tužší matrace. Váhu Vašeho těla optimálně rozloží a zároveň udrží páteř v přirozené poloze.

  • Poloha na boku - spáči na boku mají váhu těla soustředěnou na menší plochu, proto jsou vhodné měkké až středně tvrdé matrace, které se přizpůsobí tělu a zároveň udrží páteř ve vodorovné poloze. Skvělé jsou také matrace s anatomickými zónami.

 

 

Další článek

vek-pohlavi-vyber-matrace-ospaly-medved

Výběr matrace x věk a pohlaví

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení