DOPRAVA ZDARMA

Tuhost matrace vs. Vaše hmotnost

jak-vybrat-spravnou-tuhost-matrace-ospaly-medved

Tuhost matrace vs. Vaše hmotnost

Zvolit si správnou tuhost matrace je pro zdravý spánek základ. Vaše tělo potřebuje od matrace správnou oporu. Příliš měkká matrace se Vám podvolí a i když bude pohodlná, z dlouhodobého hlediska to nebude vhodné pro zdravý spánek. Naopak, pokud budete mít příliš tuhou matraci, bude mít Vaše tělo sice dostatečnou oporu, ale o pohodlném spánku nemůže být řeč.

Tuhost matrace se obvykle udává na stupnici 1 - 10, kde jednička je nejměkčí a 10 nejtvrdší. Výběr matrace by měl být skutečně individuální, rozhoduje o tom nejen pohlaví, věk, Váš zdravotní stav, ale i Vaše hmotnost.

  • Matrace s tuhostí 1-2 - velmi měkké matrace, které se velmi dobře přizpůsobí Vašemu tělu. Lidé s nižší váhou se ní vyspí pohodlně, naopak pro lidi s vyšší hmotností nejsou vhodné.

  • Matrace s tuhostí 3-4 - středně měkké matrace, které budou vyhovovat širokému spektru uživatelů. Hodí se pro spánek na boku a při střídání poloh.

  • Matrace s tuhostí 5-6 - středně tuhé matrace. Tyto matrace jsou pocitově pevnější, dodávají tělu pocit dostatečné opory, nebudou se až tak prohýbat a jsou vhodné hlavně pro muže a děti. Matrace jsou rovněž vhodné pro všechny polohy spánku.

  • Matrace s tuhostí 7-8 - tuhé matrace, jejich přizpůsobivost je minimální a jsou vhodné pro osoby s nadváhou, příp. pro dlouhodobě nemocné, pro které by byla měkká matrace nepohodlná.

  • Matrace s tuhostí 9-10 - velmi tuhé matrace vhodné pro lidi se zdravotními problémy a s vysokou nadváhou.


Samostatnou kapitolou jsou oboustranné matrace s různou tuhostí stran. Jsou výhodné v tom, že tuhost / měkkost si můžete zvolit pouhým otočením matrace. Tyto matrace jsou ideální pro partnery.

 

 

Další článek

material-konstrukce-matrace-ospaly-medved

Materiál, konstrukce a výška matrace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení