DOPRAVA ZDARMA

Jak vybrat správnou matraci?

jak-vybrat-matraci-tip
 
6 základních kroků, které vám poradí se základním výběrem. Správná matrace je investice do vašeho spánku, který je základem pro vaše fyzické i duševní zdraví.
 
 

1. Stáří matrace 

Na životnost matrace se můžeme dívat z dvou stran - z mechanické a hygienické. Některé matrace jsou vyrobeny z materiálů a pěn, které jsou skutečně odolné, takže jejich mechanická životnost může být dlouhá, klidně i přes deset let. Na druhou stranu ale nelze na jedné matraci spát tolik let - člověk počas spánku vypotí průměrně litr potu, takže i navzdory pravidelné údržbě lůžko po takové době nebude hygienické. Proto se doporučuje měnit matraci vždy jednou za několik let

  • Je vaše současná matrace starší 8-mi let?
  • Jsou v ní citelné vyležené důlky
  • Máte potíže se spánkem nebo bolestmi zad nebo krku?

Pak je správný moment na její výměnu. Není čas otálet, začněte vybírat novou matraci, která bude řešením vašich problémů.

 
 


 Číst více: 
 

kdy-vymenit-matrace

Kdy vyměnit matraci?

 

2. Tuhost matrace

Zvolit si správnou tuhost matrace je pro zdravý spánek základ. Vaše tělo potřebuje od matrace správnou oporu. Příliš měkká matrace se Vám podvolí a i když bude pohodlná, z dlouhodobého hlediska to nebude vhodné pro zdravý spánek. Naopak, pokud budete mít příliš tuhou matraci, bude mít Vaše tělo sice dostatečnou oporu, ale o pohodlném spánku nemůže být řeč.

Tuhost matrace vybírejte podle své hmotnosti - osoby s nižší hmotností ocení spíš měkčí matrace. Naopak osoby s vyšší hmotnosti využijí matrace tužší, protože jim poskytnou potřebnou oporu.

 


 Číst více: 
 

jak-vybrat-spravnou-tuhost-matrace-ospaly-medved

Tuhost matrace vs. Vaše hmotnost

 

 

3. Materiál a typ matrace 

 

Pružinové matrace
Historicky dobře známé, poskytují vynikající oporu těla a páteře a jsou hodně vzdušné. Pružinové jádro se často kombinuje s ostatními materiály, jako např. paměťová pěna. Vhodné uložení je na roštech a pevných deskách. Ohýbáním by se pružinová matrace mohla zničit.

Latexové matrace 
Vynikají vysokou odolností, tvarovou stálostí, a mají antialergické vlastnosti. Jejich elasticita zajistí dokonalé kopírování tvaru těla. Ideální podklad je lamelový rošt pro umocnění ortopedických vlastností.

Pěnové matrace 
V současnosti nejrozšířenější, dají se dobře odvětrávat, polohovat a kombinací různých typů pěn lze získat zajímavé výsledky. Jejich výhodou je, že se dají použít na všechny typy roštů a nevadí jim polohování.

 

 

 Číst více:   

material-konstrukce-matrace-ospaly-medved

Materiál, konstrukce a výška matrace

 

 

4. Poloha při spánku 

Spíte na boku?
Pokud spíte na boku, hledejte ideálně matraci s paměťovou pěnou. Tato poloha pro spánek potřebuje matraci, která nechá ramena a boky trochu klesnout. Pěnová matrace vám bude kopírovat tyto partie a zaručí, aby byla vaše páteř přes noc správně zarovnána.

Spíte na zádech?
Většina chiropraktiků doporučuje středně pevnou matraci, která ideálně podepře a obejme vaši páteř. Tento typ spáčů vyžaduje podporu pro dolní část zad.

Spíte na břiše?
V každém případě budete potřebovat pevnou matraci, která drží vaše tělo vzhůru. Pokud byste měli měkčí matraci, může způsobovat problémy se spánkem. 

 

 

 Číst více:  

poloha-pri-spanku-vyber-matrace-ospaly-medved

Poloha při spánku a výběr matrace

 

  

 
5. Cenové možnosti 

 

Výrobci matrací poskytují skutečně široký rozsah materiálů a vlastností. Neplatí zde, že drahá matrace je pro Vás vždy ta nejlepší a zároveň, že levná matrace bude nekvalitní. Matrace, která má složitou konstrukci a nejkvalitnější materiály vyjde samozřejmě dráž. A čím vyšší matrace, tím více je potřeba materiálu, to se samozřejmě promítne i do výsledné ceny. 

Nezapomínejte, že s novou matrací strávíte každodenně několik let. Když cenu matrace promítneme do jednotlivých nocí v příštích několika letech, i dražší matrace se Vám vyplatí.

 


 Číst více:
  

ceny-matrace-ospaly-medved

Cena matrace - vyplatí se zainvestovat?

  


 
6. Nechte si poradit s konkrétní matrací od naší specialistky

Vybrali jste si matraci z naší nabídky a nejste si jisti, jestli je vhodná právě pro Vás? Není nic jednoduššího, než zavolat na naší infolinku +420 730 515 111 kde vám ochotně poradí naše specialistka.  

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení